Scroll Top
بلوار میرداماد، رودبار غربی، خیابان خسروانی، پلاک ۴، واحد ۲۸
لناوا لیمز بک گراند
لناوا لیمز بک گراند
لناوا لیمز بک گراند
لناوا لیمز بک گراند
نرم افزار آزمایشگاهی لیمز
یکپارچگی و قابلیت شخصی‌سازی نرم افزار آزمایشگاهی لیمز دقیقاً همان عناصری هستند که در مدیریت آزمایشگاه به‌خوبی به کمک مجموعه می آیند.
5 (Demo)

نرم افزار آزمایشگاهی لیمز

صدها هزار آزمایشگاه و لابراتوار در سراسر جهان وجود دارد که برای مدیریت فرایند و اطلاعاتشان از نرم افزار آزمایشگاهی لیمز استفاده می‌کنند. مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی، صنعتی و شیمیایی برای اتوماتیک کردن فرایند نمونه‌گیری و دسته‌بندی اطلاعات به یک سیستم یکپارچه نیاز دارند. یکپارچگی و قابلیت شخصی‌سازی نرم افزار آزمایشگاهی لیمز دقیقاً همان عناصری هستند که در مدیریت آزمایشگاه به‌خوبی به کمک مجموعه می آیند.
این نرم افزار مجموعه بی‌نظیری از ویژگی‌ها و امکانات مدیریتی به همراه خود دارد. همچنین، برخی از استانداردهای بین‌المللی آزمایشگاه را ملزم به استفاده این نرم افزارها می‌کنند. زیرا برای کسب نشان این استانداردها نیازمند شیوه‌ای نو بهینه در مدیریت آزمایشگاه هستید.
برای اینکه ضرورت استفاده از این نرم افزارها را بهتر درک کنید، بهتر است از فواید استفاده از این نرم افزار و ویژگی‌هایی که دارد بیشتر بدانید.

چرا باید از لیمز استفاده کنیم؟

مدیریت یکپارچه و انعطاف‌پذیر

یکپارچگی به معنای همه‌جانبه بودن و سهولت استفاده برای کاربر است. با نرم افزار لیمز کلیه اطلاعات کاربران، وضعیت نمونه‌ها، مدیریت کالیبراسیون و انبار همگی در اختیار مدیریت مجموعه قرار می‌گیرد. با استفاده از قابلیت‌های شخصی‌سازی، به بهترین شکل با سیستم گردش اطلاعات آزمایشگاه همخوان می‌شود. این دلیل از اصلی‌ترین دلایل تمایل مدیران نوین به استفاده از نرم افزار لیمز است.

کاهش هزینه‌ها

با استفاده از ویژگی‌های نرم افزار آزمایشگاهی لیمز می‌توان بخش بزرگی از فرایند گردش اطلاعات را اتوماتیک کرد. این روش به‌سرعت کار اضافه می‌کند و از هزینه‌های جاری آزمایشگاه کم می‌کند. همچنین با جلوگیری از مشکلات سیستم‌های سنتی و ناکارآمد می‌توان از هزینه تعمیرات و جبران خسارت‌ها کم کرد. گزارش‌های مالی دوره‌ای این کاهش هزینه‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد.

ارتقا کیفیت و دقت

کاربرانی که از آزمایشگاه به هر نحوی استفاده می‌کنند، نتیجه نرم افزار آزمایشگاهی لیمز را به‌سرعت مشاهده می‌کنند. تغییرات ابتدایی همیشه ارتقا کیفیت و سطح دقت آزمایشگاه است. با کالیبراسیون استاندارد و مدیریت بهینه اطلاعات نمونه‌ها و آزمایش‌ها طبق برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌شوند. همچنین احتمال خطا یا کاهش کیفیت به حداقل خود می‌رسد.

نرم افزار آزمایشگاهی لیمزنرم افزار آزمایشگاهی لیمز چه ویژگی‌هایی دارد؟

داشبورد و پنل مدیریتی کارآمد

کاربر می‌تواند کلیه متغیرها و آمار مربوط به فرایند آزمایشگاهی را با تصاویر و نمودارهای گرافیکی و قابل‌فهم مشاهده کند. پنل مدیریتی و داشبورد اختصاصی کاربران به آنها اجازه می‌دهد در کوتاه‌ترین زمان به بخش مورد نیاز دسترسی پیدا کنند و از جزئیات اطلاعات بیشتر بدانند.

تحلیل نتایج و صحت سنجی

نرم افزار آزمایشگاهی لیمز می‌تواند کلیه فرایندهای آزمایشگاهی و نتیجه‌هایی که لابراتوار به آن دست پیدا می‌کند را تحلیل کند. این تحلیل‌ها را می‌توان با انجام تست‌های سنجش دقت و صحت سنجی نیز انجام داد. بخش بسیار کاربردی نرم افزار لیمز هم ارائه گزارش‌های مربوط به آزمایش‌هاست. در صورت نیاز، قابلیت صدور رسیدهای مالی نیز در اختیار کاربر نرم افزار است.

مطابقت با ISO/IEC 17025:2017

اگر با استانداردهای جهانی آشنا باشید، حتماً می‌دانید ISO/IEC 17025:2017 از معتبرتری سیستم های کنترل کیفیت است. این سیستم های کنترل کیفیت در سراسر جهان مورد استفاده است. تست و کالیبراسیون آزمایشگاه ها توسط این استاندارد بررسی می‌شوند. همچنین یکی از اصلی ترین ویژگی های نرم افزار آزمایشگاهی لیمز همخوانی با این استاندارد جهانی است.

سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی لناوا لیمز

هرساله تعداد قابل‌توجهی از مجموعه‌های آزمایشگاهی و لابراتوارهای معتبر به سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی لناوا یا نرم افزار آزمایشگاهی لیمز اعتماد می‌کنند. به دنبال این حس اعتماد، گروه مهندسی لناوا از تمامی امکانات و تجهیزان خود استفاده می‌کند تا بهترین و کارآمدترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی، غذایی، داروسازی، فلزات و معادن، پتروشیمی و شیمیایی با استفاده از این نرم افزار در بهینه‌ترین وضعیت قرار می‌گیرند. لناوا متعهد است قدم‌به‌قدم روند خرید، نصب و راه‌اندازی نرم افزار را با شما همراهی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با متخصصین ما در لناوا تماس بگیرید.

انوع مختلف نرم افزار لیمز

بین سیستم های LIMS بسته به سازمان تولید کننده آن تفاوت هایی مانند دسترسی به موبایل، گزینه های سفارشی سازی و سطح پشتیبانی فنی مورد نیاز وجود دارد. شما می توانید نیازهای سیستم LIMS خود را با استفاده از این راهنما بررسی کنید.

مدیریت نمونه

LIMS معمولاً در مدیریت نمونه برای نگهداری سوابق دقیق هر نمونه استفاده می شود. اطلاعات دقیق را می توان زمانی که نمونه ایجاد می شود یا برای اولین بار به آزمایشگاه می رسد، ثبت کرد، که می تواند در طول چرخه عمر آن افزایش یافته و گسترش یابد. این سوابق شامل منبع نمونه، نام محققین آزمایشگاهی است که روی آن کار می‌کنند و قسمت‌هایی از جریان کار که از آن عبور کرده است. همچنین شامل اطلاعاتی مانند نحوه نگهداری و هرگونه تاریخ انقضا می شود. استفاده از نرم افزار LIMS برای نگهداری این اطلاعات، خطر گم شدن، آلوده شدن یا منقضی شدن نمونه را کاهش می دهد.

مدیریت موجودی

پیگیری موجودی، بخش مهمی از مدیریت روزانه آزمایشگاه است. سیستم LIMS می‌تواند این فرآیند را کاملاً خودکار کند و اطمینان حاصل کند که لوازم از قبل مطابق با الزامات سفارش داده می‌شوند. پیگیری موجودی جریان کار آزمایشگاه را در حرکت نگه می دارد و از تاخیر یا مشکلات ناشی از کمبود موجودی جلوگیری می کند.

گزارش گیری

LIMS یک ابزار ضروری برای حفظ گزارش دقیق و به موقع است. این سیستم می تواند بسیاری از کارهای گزارش روزانه، هفتگی و ماهانه را اتوماتیک کند. علاوه بر این، گزارش‌های فوری موقتی را می‌توان به سرعت انجام داد و به کارکنان آزمایشگاه اجازه می‌دهد تا تصمیم‌گیری آگاهانه در زمان واقعی بگیرند.

مدیریت گردش کار

LIMS را می توان برای ساده کردن گردش کار آزمایشگاهی، از تخصیص خودکار کارها به کارشناسان تا مشخص کردن مرحله بعدی یک نمونه که در گردش کار باید به آن منتقل شود، استفاده کرد. حتی می توان آن را طوری برنامه ریزی کرد که ابزارها و تجهیزات مورد نیاز را بر اساس قوانین و معیارهای از پیش تعیین شده پیشنهاد کند.

چه کسانی می توانند از LIMS استفاده می کند؟

LIMS توسط کارشناسان و کارکنان پشتیبانی همه رشته ها استفاده می شود. هر آزمایشگاهی می تواند از خدمات LIMS بهره مند شود، با این حال آنها معمولاً در آزمایشگاه های پزشکی، ردیابی دارویی، نظارت بر محیط زیست، تولید و آزمایشگاه های تضمین کیفیت یافت می شوند.